ניקוטין רגיל ומלח ניקוטין

כללי: סיגריות, תחליפי ניקוטין למיניהם (מסטיק ניקוטין, פלסטרים, וכו’) וכמו כן נוזלים לאידוי מכילים בעיקרון ניקוטין הנקרא ‘פרי בייס’ Free Base. בשנות ה-60 חברות הסיגריות חקרו וגילו שה- Free Base ניקוטין הוא שגורם לסיגריות להיות חזקות יותר (וגם ממכרות יותר).

 

פרי בייס ניקוטין – Free Base Nicotine

Free Base ניקוטין מפיקים על ידי תהליך כימי ממצב ה’מלח’ הטבעי שלו – לצורתו ה’טהורה’ הבסיסית. משם גם המקור לשם ‘פרי בייס’ Free Base. זו דרך להגביר את העוצמה מבלי להגדיל את המינון.

אחת המטרות של הווייפינג Vaping – או יותר נכון הציפיות של מאיידים לא מעטים (במיוחד המתחילים) היא קרבה ככל האפשר לתחושת עישון הסיגריה. כדי שזה יקרה, יעילות אספקת הניקוטין צריכה לשכפל עד כמה שאפשר את זו של סיגריות ולתת למשתמש תחושה של סיגריה אמיתית.

ל Free Base ניקוטין יש PH (רמת חומציות)  גבוה יחסית, מה שהופך אותו לבסיסי יותר. משמעות הדבר הוא שה – ‘קיק בגרון’ Throat Hit חזק יותר ויכול להגיע במינון גבוה מדי של ניקוטין לתחושה לא נעימה (אפילו מאודדדד לא נעימה ולא רצויה), דבר שעשוי לגרום למאדה להפחית את רמות הניקוטין מוקדם מדי – מה שעלול לגרום, במיוחד למתחילים, להתייאש מעצם האידוי עצמו  ולחזור לסיגריות.

נוזלים עם פרי בייס ניקוטין מתאימים יותר למכשירים בעלי הספק גבוה יותר (וואטים) ומתקדמים. והוא  פחות מתאים למי שפשוט מחפש דרך יעילה להפסיק לעשן או להיגמל מעשן – בטח בהתחלה.

 

 

מלח ניקוטין – Salt Nicotine

 

בראש ובראשונה: מה שבטוח – אין שום קשר אל מלח שולחן (נתרן כלורי) והוא לא גורם לנוזלים שלך להיות מלוחים יותר.

 הרעיון מאחורי המלח ניקוטין הוא להגביר את החומציות של הניקוטין (כמובן על ידי תהליך כימי) מבלי לסבול מתחושה לא נעימה ולא רצויה בגרון בזמן השאיפה. משמעות הדבר הוא שקרובים יותר לחוויה של הסיגריה הרגילה וסיפוק של ניקוטין רב יותר במידת הצורך.

השימוש בנוזלים עם מלח ניקוטין עשוי להתאים למתחילים ולכאלה שמשתמשים במכשירים עם הספק נמוך יחסית כגון פוד סיסטמס.

 

 

Free Base Nicotine

Salt Nicotine

בעל קצב ספיגה איטי יותר

נספג מהר יותר בגוף

קשה במינונים גבוהים

חלק יותר בגרון במינונים גבוהים

מתאים לMTL וDL

מתאים לMTL

מתאים למשתמש שיש לו צורך במינון יחסית נמוך של ניקוטין

מתאים למשתמש שיש לו צורך במינון יחסית גבוה של ניקוטין ולמתחילים

מתאים למכשירים עם הספק גבוה

מתאים למכשירים עם הספק נמוך – במיוחד ל-Pod Systems

 
מוצרים קשורים